Πρώτο βήμα πρόκρισης τα Τρίκαλα

Σε ένα «χορταστικό» ματς που έγινε στα Τρίκαλα, η τοπίκή ομάδα επιβλήθηκε με 3-2 του Εργοτέλη και πήρε μικρό προβάδισμα για την πρόκριση στην φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 4/12 στο Ηράκλειο Κρήτης. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 54ο λεπτό, όταν ο Ελευθεριάδης με ασύλληπτο σουτ έστειλε την μπάλα στο δεξί «παράθυρο» του Καλογεράκη. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα και στο 67΄ ισοφάρισαν με κεφαλιά του Ιατρούδη (η μπάλα βρήκε στον Τσίπρα), ύστερα από κόρνερ του Τσέλιου, για να πάρουν προβάδισμα τρία λεπτά αργότερα με απίθανο σουτ και πάλι του Ιατρούδη.  Το παιχνίδι είχε όμως πολύ δρόμο ακόμη... Στο 80΄ ο διαιτητής Δραγούσης έδειξε τα 11 βήματα σε ανατροπή του Παπαγεωργίου απο τον Οικονόμου, για να ευστοχήσει ο Πελάεθ στο 81΄ «γράφοντας» το 2-2 ενώ στο 89΄ ο Τσίπρας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.  Let's block ads! (Why?)