Ο ΟΦΗ «τιμώρησε» την… αόρατη ΑΕΚ

Το γκολ του Σεμέντο στο ξεκίνημα του β΄ μέρους χάρισε την τεράστια νίκη στον ΟΦΗ επί της ΑΕΚ με 1-0, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League. Η Ένωση απέδειξε σε ένα ακόμη ματς ότι είναι «βαριά άρρωστη» και θα χρειαστεί το συντομότερο αλλαγές σε όλα τα επίπεδα προκειμένου να συνέλθει. Μετά από 3 σερί ήττες οι Κρήτες επέστρεψαν στα «τρίποντα», ενώ για την ομάδα του Νίκου Κωστένογλου ήταν το τρίτο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη (2 ήττες, μία ισοπαλία). Η 5η εντός έδρας νίκη του ΟΦΗ σε 6 ματς ήταν πέρα για πέρα δίκαιη. Μπορεί η ΑΕΚ στο πρώτο μέρος να είχε την υπεροχή, αλλά δεν ήταν καθόλου αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν το γκολ στο ξεκίνημα της επανάληψης με το όμορφο σουτ του Σεμέντο (52΄) και με σωστή τακτική στη συνέχεια να μην κινδυνεύσουν και να φτάσουν στο «τρίποντο» που τους έδωσε την ευκαιρία να ανέβουν στην 3η θέση της βαθμολογίας. Λίγα λεπτά πριν το φινάλε ο διαιτητής, Παπαπέτρου, απέβαλλε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον Βράνιες, για αγκωνιά εκτός φάσης στον Μαρινάκη.   Let's block ads! (Why?)