Έχασε βαθμό μετά από 7.5 χρόνια ο Ολυμπιακός

Το νικηφόρο σερί που κρατούσε για 7.5 χρόνια στην κανονική περίοδο της Α1 ο Ολυμπιακός, διέκοψε σήμερα (16/11) η Βουλιαγμένη. Χάρη σε γκολ του Κώστα Γκιουβέτση στο τελευταίο δευτερόλεπτο, η ομάδα του Λαιμού απέσπασε ισοπαλία 13-13 από τους Πειραιώτες, για την 8η αγωνιστική της Α1, και τους υποχρέωσε στην πρώτη βαθμολογική απώλεια σε αγώνα κανονικής περιόδου μετά από 7,5 χρόνια! Ο Ολυμπιακός προερχόταν από 162 νίκες και συγκεκριμένα από τις 28 Απριλίου 2012 και την ήττα με 8-7 και πάλι από την Βουλιαγμένη στο Λαιμό, οι «ερυθρόλευκοι» δεν είχαν καμία απώλεια βαθμών στην κανονική περίοδο της Α1. Το απίστευτο αυτό σερί σταμάτησε σήμερα (16/11 ο ΝΟΒ, ο οποίος πέρυσε είχε διακόψει μετά από έξι χρόνια και το συνολικό σερί νικών των Πειραιωτών, όταν τους νίκησε στον δεύτερο τελικό των πλέι-οφ. Let's block ads! (Why?)