LIVE: Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου 2-3

Μεγάλη προσπάθεια από τους «ερυθρόλευκους», που έκαναν κατάθεση ψυχής απέναντι στο γερμανικό μεγαθήριο και στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεσαν πολύ, αλλά στο τέλος μίλησε η ποιότητα και η κλάση της Μπάγερν. Καληνύχτα σας... ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου 2-3. 90΄+2 Σουτ του Λοβέρα, κόρνερ από την κόντρα. Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. Κάρτα στον Ελ Αραμπί. 88΄ Ο Ραντζέλοβιτς στη θέση του Καμαρά. 87΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε έκανε έξοχο σόλο που ολοκληρώθηκε με σουτ, ο Νόιερ απέκρουσε ασταθώς και στη συνέχεια μπλόκαρε, με τον Ελ Εραμπί να μην προλαβαίνει. Ο Βραζιλιάνος έκανε το σουτ, η μπάλα στο χέρι του Τιάγκο Αλκάνταρα κι από εκεί στα δίχτυα του Νόιερ. 79΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 2-3 με τον Γκιγιέρμε. 78΄ Ο Γκερέρο στη θέση του Μασούρα. Αλλάζει σχηματισμό σε 4-4-2 ο Μαρτίνς. Τα λάθη δεν συγχωρούνται σε αυτό το επίπεδο. Ο Μασούρας έχασε την μπάλα σε προσπάθεια αντεπίθεσης, οι Γερμανοί έφτασαν σε θέση βολής και με απίθανο σουτ του Τολισό έξω από την περιοχή μάλλον «κλείδωσαν» τη νίκη. 75΄ ΓΚΟΛ 1-3 ο Τολισό. 73΄ Κάρτα και στον Σεμέδο. 70΄ Κίτρινη κάρτα στον Νόιερ για διαμαρτυρία. 69΄ Ο Λοβέρα στη θέση του Μπουχαλάκη. 68΄ Μακρινό σουτ του Γκιγιέρμε, ο Ελ Αραμπί πήγε να βάλει το πόδι αλλά δεν πρόλαβε και η μπάλα κατέληξε άουτ. Ο Μακέλι περίμενε το VAR για ενδεχόμενο οφσάιντ του Πολωνού. Σε κόρνερ που παραχώρησε ο Σεμέδο, που πάλι υπερεκτίμησε τις δυνατότητες του, η μπάλα έμεινε στην περιοχή και ο Λεβαντόφσκι με προβολή διπλασίασε για την Μπάγερν. 62΄ ΓΚΟΛ 1-2 ο Λεβαντόφσκι. 59΄ Ο Μπόατενγκ στη θέση του Ερναντές, που δεν μπορεί να συνεχίσει. Στο χορτάρι ο Ερναντές, προσωρική διακοπή στο ματς. 51΄ Σουτ του Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή, άουτ. 50΄ Πρώτη κάρτα στο ματς, είναι για τον Τιάγκο Αλκάνταρα. Για φάουλ στον Καμαρά. 47΄ Νέα φάση για τον Ολυμπιακό. Γέμισμα από φάουλ στην περιοχή της Μπάγερν, ο Μεριά την προβολή, αλλά αστόχησε.  Η Μπάγερν έχει κάνει αλλαγή, με τον Τολισό να παίρνει τη θέση του Μαρτίνεθ. 46΄ Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός, με τον Ποντένσε να ελίσσεται και να σεντράρει από δεξιά, τον Μασούρα να πιάνει την κεφαλιά και να αστοχεί. Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο. ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου 1-1. Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. 45΄ Σουτ του Μίλερ εκτός περιοχής, άστοχο. Αυτό ήταν το 17ο φετινό γκολ του Λεβαντόφσκι, σε όλες τις διοργανώσεις. Ο Μίλερ σούταρε από το ύψος του πέναλτι, ο Σα έκανε μια μεγάλη απόκρουση αλλά ο Πολωνός στράικερ πήρε το ριμπάουντ και ισοφάρισε. 34΄ ΓΚΟΛ 1-1 η Μπάγερν με τον Λεβαντόφσκι. Μεγάλη δουλειά κάνει ο Τσιμίκας από αριστερά, στην επιθετική ανάπτυξη της ομάδας του. 31΄ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Ολυμπιακού. Σε νέα κόντρα ο Τσιμίκας μπήκε στην περιοχή, γύρισε την μπάλα και ο Ερνάντες από τα δύο μέτρα πήγε να σημειώσει αυτογκόλ, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Νόιερ!!! Ο Ποντένσε άλλαξε εκπληκτικά το παιχνίδι από τη δεξιά στην αριστερή πλευρά, ο Μασούρας έδωσε στον Τσιμίκα που σέντρρε για τον Ελ Αραμπί, εκείνος πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ, καθώς η απόκρουση του Νόιερ έγινε αλλά η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή. 23΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-0 με τον Ελ Αραμπί. 18΄ Το πρώτο σουτ για τον Ολυμπιακό. Το έκανε ο Γκιγιέρμε εκτός περιοχής αλλά ήταν άστοχο. 16΄ Σουτ του Λεβαντόφσκι από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα άουτ. 13΄ Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι, ο Κουτίνιο ελίχθηκε στην περιοχή κι έκανε το σουτ, στην αγκαλιά του Σα. Δέκα λεπτά αγώνα, τίποτα ιδιαίτερο ως τώρα. Η πίεση πάντως και από τις δύο πλευρές είναι σε υψηλό επίπεδο. 6΄ Πρώτο κόρνερ στον αγώνα, είναι για την Μπάγερν. Ο Πορτογάλος δεν πρέπει να πηγαίνει με τόση άνεση στις φάσεις του, καθώς η Μπάγερν τιμωρεί ανά πάσα στιγμή κι αυτό το κατάλαβε με πικρό τρόπο η Τότεναμ. 2΄ Δύο λάθη του Σεμέδο στην ίδια φάση, διόρθωσε με έγκαιρη έξοδο ο Σα προ του Αλκάνταρα. Ξεκίνησε ο αγώνας. Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Ολλανδός Ντάνι Μακέλι, που θα διευθύνει για τέταρτη φορά ευρωπαϊκό αγώνα των «ερυθρολεύκων». Ο Νίκο Κόβατς επέλεξε για την Μπάγερν τους Νόιερ, Παβάρ, Αλκάνταρα, Χάβι Μαρτίνεθ, Λεβαντόφσκι, Κουτίνιο, Ερνάντες, Γκνάμπρι, Μίλερ, Αλάμπα, Κίμιχ. Η αρχική ενδεκάδα του Ολυμπιακού αποτελείται από τους, Σα, Ελαμπντελαουί, Σεμέδο, Μεριά, Τσιμίκα, Γκιγιέρμε, Μπουχαλάκη, Καμαρά, Μασούρα, Ποντένσε και Ελ Αραμπί. Κατάμεστο για άλλη μια φορά το φαληρικό γήπεδο, καθώς το sold out είχε γίνει σχεδόν αμέσως με την κυκλοφορία των εισιτηρίων. Μια αποστολή οπωσδήποτε δύσκολη για τους «ερυθρόλευκους», αφού παρά τις απώλειες που είχε εσχάτως στην Μπουντεσλίγκα πρόκειται για ένα συγκρότημα κορυφαίου επιπέδου, που παίζει 90 λεπτά με το «πόδι στο γκάζι» κι αυτό το κατάλαβε με πικρό τρόπο η Τότεναμ, που διασύρθηκε (2-7) από τους Βαυαρούς στην έδρα της, την προηγούμενη αγωνιστική. Καλησπέρα. Την πανίσχυρη πρωταθλήτρια Γερμανίας Μπάγερν Μονάχου αντιμετωπίζει απόψε (22:00) στο Καραϊσκάκης ο Ολυμπιακός, για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων στο Champions League. Let's block ads! (Why?)