LIVE: Τσεχία-Ελλάδα

23-17 στον αιφνιδιασμό ο Καλάθης Αυτή την φορά ο Αντετοκούνμπο κάνει επιθετικό 2 φάουλ ο Γιάννης 6 λεπτά για το ηίχρονο Επιθετικό του Πέτερκα στον Παπανικολάου Έληξε η επίθεση για την Εθνική δεν πρόλαβε ο Σλούκας 17-21 απαντά ο Πέτερκα 21-14 από τον Καλάθη νέο τρίποντο 14-18 ο Σατοράνσκι με το πρώτο του καλάθι Αυτή την φορά το λάθος το κάνει ο Λαρεντζάκης που πάει στον πάγκο Βήματα ο Πετέρκα και νέα επίθεση για την Εθνική Αστοχεί σ ε τρίποντο ο Λαρεντζάκης Παπαγιάννης, Παπανικολάου, Πρίντεζης στην πεντάδα Ξεκινά η 2η περίοδος με την Εθνική στην πρώτη επίθεση Η εξαιρετική άμυνα στον Σατοράνσκι, αλλά και συνολικά των διεθνών ήταν το «κλειδί» για το +6 της πρώτης περιόδου. Πολύ καλός ο Καλάθης με 2/3 τρίποντα και μία ασίστ. Τέλος πρώτης περιόδου, η Ελλάδα προηγείται με 18-12 της Τσεχίας Πέντε δεύτερα για το τέλος Από εξαιρετική ασίστ του Καλάθη 18-12 από τον Λαρεντζάκη 16-12 με 1/2 από τον σταρ του Μιλγουόκι 51.4΄΄΄για το τέλος της περιόδου Νέο φάουλ στον Αντετοκούνμπο που πάει ξανά στις βολές 12-15 από τον Μποχάτσικ Λίγο περισσότερο από ένα λεπτό 15-9 προηγείται η Ελλάδα των Τσέχων, με τον Σατοράνσκι μέχρι τώρα στο μηδέν Ο Άουντα κάνει επιθετικό φάουλ στον Λαρεντζάκη 9-15 μειώνουν οι Τσέχοι Μία στις δύο βολές ο Αντετοκούνμπο 15-7 7-14 από τον Μποχάτσικ 14-5 από τον Αντετοκούνμπο Δεύτερο φάουλ του Σατοράνσκι 12-5 μπροστά η Ελλάδα με 4 πόντους του Σλούκα Φάουλ στον Σλούκα και δύο βολές για τον άσο της Φενέρμπαχτσε Επιθετικό φάουλ και επίθεση για την Εθνική από τον Κριτς 5-10 από τον Μποχάτσικ 5:16΄΄ για το τέλος της πρώτης περιόδου Επαναλαμβάνουμε ότι η Εθνική θέλει νίκη με +12 για να προκριθεί Εξαιρετικό το ξεκίνημα της Ελλάδας σε άμυνα και επίθεση. Πριν συμπηρωθούν τα πρώτα 5 λεπτά του 10λεπτου οι Τσέχοι έχουν μόλις 2 πόντους και δύο λάθη. 10-2 από τον Αντετοκούνμπο και τάιμ άουτ οι Τσέχοι Πρώτο φάουλ του Σατοράνσκι Λάθος από τους Τσέχους από την καλή άμυνα του Καλάθη στον Σατοράνσκι 8-2 από τον Καλάθη Φάουλ του Μπουρούση στον Σατοράνσκι Λάθος από τον Μπουρούση επίθεση για την Τσεχία 7:05΄΄ για το τέλος της περιόδου 2-5 από τον Σατοράνσκι Νέα επίθεση για την Ελλάδα Οι Τσέχοι είναι πολύ άστοχοι μέχρι τώρα έχουν 0/3 σουτ Αρχισε και πάλι ο αγώνας Ξεκίνησε «ζεστός» ο Καλάθης κι αυτό είναι καλό για την Εθνική Είχε κολλήσει το χρονόμετρο και γι' αυτό διακόπηκε το ματς Αναίτια διακοπή από την γραμματεία κι ενώ είχε σκοράρει με λέι απ ο Καλάθης Το τζάμπολ έγινε και η Ελλάδα στην πρώτη επίθεση. Καλή επιτυχία στην Ελλάδα Let's block ads! (Why?)