«Διπλό» του Άρη στο Αγρίνιο

Στο πιο αδιάφορο βαθμολογικά ματς της 29ης αγωνιστικής της Super League, ο Άρης πέρασε νικηφόρα από το Αγρίνιο με 2-1 επί του Παναιτωλικού. Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στους φιλοξενούμενους, που έκαναν ό,τι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο, περιορίζοντας σε παθητικό ρόλο τους παίκτες του Δέλλα. Η πίεση των κιτρίνων έφερε το πρώτο γκολ στο 22ο λεπτό. Στο σημείο εκείνο ο Ντιγκινί έκανε ατομική προσπάθεια από αριστερά και έβγαλε τον Μαρτίνες απέναντι στον Γιαννακόπουλο, με τον παίκτη του Άρη να πλασάρει σωστά για το 0-1. Οι «κιτρινόμαυροι» έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσουν στο 46΄, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Ματίγια ο Ρόουζ έκανε την προβολή από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιαννακόπουλου. Δύο λεπτά μετά ο Παναιτωλικός έφτασε στην ισοφάριση με τον Ντουάρτε, που είδε την μπάλα να φτάνει σε αυτόν από κόντρα και με δεξί σουτ νίκησε τον Κουέστα. Τελικά, οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με το «τρίποντο» στο 86ο λεπτό, όταν ο Φετφατζίδης βρήκε τον Γιουνές από δεξιά και ο Τυνήσιος επιθετικός, που είχε μπει αλλαγή στον αγώνα πριν από τρία λεπτά, με συρτό σουτ στην κίνηση από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Γιαννακόπουλου. Let's block ads! (Why?)