«Αγγλία» στο Περιστέρι, 4-2 ο Ατρόμητος τον Άρη

Ατρόμητος και Άρης πρόσφεραν δυνατές συγκινήσεις στους θεατές του αγώνα τους, στα δυτικά προάστια της Αθήνας, που βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με το χορταστικό 4-2. Ταυτόχρονα, η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι επέστρεψε στη δεύτερη θέση της κατάταξης, μετά την ισοπαλία του Ολυμπιακού στην Ξάνθη. Πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ήταν ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, Ευθύμης Κουλούρης, που με δύο γκολ έφτασε στα 11 στο πρωτάθλημα και οδήγησε τους Περιστεριώτες. Η ομάδα του Κάναντι ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δημιούργησε ευκαιρίες, σε αντίθεση με τον Άρη που είχε παθητικό ρόλο. Στο πρώτο 45λεπτο ο Άρης δεν δημιούργησε κάποια σημαντική ευκαιρία, ενώ ο Ατρόμητος κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ την ανωτερότητά του στο 16΄ με πλασέ τον Σάκιτς, από πάσα του Μπρούνο. Στο 56ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία, όταν το πέναλτι που κέρδισε ο Μαβράι από τον Μπουσουλάτζιτς και το εκτέλεσε ο Γιουνές απέκρουσε ο Μέγερι στη δεξιά γωνία του.  Στο 59΄ ο Κουλούρης από παλιά του Γιαννούλη έκανε το 2-0, για να μειώσει ο Άρης στο 89΄ με τον Κωνσταντινίδη, από πάσα του Γκάμα. Οι φιλοξενούμενοι δεν πρόλαβαν όμως να χαρούν πολύ, αφού ο Κουλούρης σημείωσε με πλασέ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων το 3-1. Κι ενώ όλα φάνηκαν να έχουν τελειώσει, τα γκολ συνεχίστηκαν! Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Άρης μείωσε με σουτ του Διαμαντόπουλου, αλλά ο Ατρόμητος κατάφερε να κάνει το 4-2 στο 90+4΄ με πλασέ του Ενσικουλού.