Βόλεϊ: Νίκη τετράδας για τον Παναθηναϊκό

Με σερβίς που έβγαζε... φωτιές, ο Παναθηναϊκός νίκησε στο Βραχάτι τον Παμβοχαϊκό με 3-0 σετ σημειώνοντας την τρίτη νίκη του, που τον ανέβασε στην 4η θέση της βαθμολογίας στην Α1 Ανδρώνμε 10 βαθμούς, όσους έχει και ο Ηρακλής αλλά με 7 αγώνες. Στο «Γιώργος Τριαντάφυλλος» βρέθηκαν πολλοί φίλοι των «πρασίνων» αλλά και ο Ιταλός προπονητής Ντανιέλε Ρίτσι, που ήρθε για να δει αγώνες του ελληνικού πρωταθλήματος και ευρωπαϊκά παιχνίδια των ελληνικών ομάδων. Ο Παναθηναϊκός ήταν «αφοπλιστικός» από τα 9 μέτρα και με το σερβίς του διέλυσε την υποδοχή του Παμβοχαϊκού αλλά και τα όποια πλάνα είχε ο Κώστας Δεληκώστας. Η κατάσταση για την ομάδα του Βραχατίου έγινε χειρότερη με την κόπωση του Νίκου Ρουμελιώτη και από το τρίτο σετ επιστρατεύτηκε διαγώνιος ο Φρίξος Κωτσάκης αλλά η κακή υποδοχή σε συνδυασμό με τα μέτρια ποσοστά στην επίθεση οδήγησαν στην ήττα.