Euroleague: «Σκότωσε» τη Ρεάλ η Μάλαγα

Στη Μάλαγα σταμάτησε το σερί 7-0 που έτρεχε η Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς οι Ανδαλουσοάνοι νίκησαν με 80-75 τη «βασίλισσα» για την 19η αγωνιστική της Euroleague.Ο Μιλοσάβλιεβιτς ανέλαβε δράση στο τέταρτο δεκάλεπτο για τους Ανδαλουσιάνους που μεγάλωσαν τη διαφορά (68-59) στο 36ο λεπτό. Mε τρίποντο του Νέντοβιτς διαμορφώθηκε το 77-64 και εκεί κρίθηκε το παιχνίδι. Με 18 πόντους του Μπραντ Ουαναμέικερ (4 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 1 κλέψιμο), η Φενερμπαχτσέ νίκησε 89-84 εκτός έδρας τη συμπολίτισσα Εφές.Η ομάδα του Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς έπιασε στη 2η θέση τον Ολυμπιακό, με 13 νίκες - 6 ήττες. Η Φενέρ διατηρούσε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αλλά ο Ντάγκλας ευστοχώντας σε τρία διαδοχικά τρίποντα μείωσε στο -6 (70-76) για την Εφές, αλλά ως εκεί. Πέρασε νικηφόρα (83-82) από τη Βιτόρια η Αρμάνι Μιλάνο, χάρη σε δίποντο του Τζόρνταν Θίοντορ. Ο Μπομπουά ευστόχησε σε ένα μεγάλο τρίποντο για το 80-80 και ο Θίοντορ στο 39:21 είχε 1/2 βολές (80-81).Ο Μπομπουά με ένα δύσκολο καλάθι έκανε το 82-81, αλλά ο Θίοντορ 0,6'' πριν από το τέλος έγραψε το 82-83. Ο Πέδρο Μαρτίνεθ κάλεσε τάιμ άουτ, αλλά ο Σενγκέλια δεν κατάφερε να σημειώσει το buzzer beater με alley-oop, με την μπάλα να καταλήγει στο σίδερο.