Διέλυσε με 4-0 την Μπάγερν η Μίλαν

Μίλαν... από τα παλιά! Οι «ροσονέρι» διέλυσαν με 4-0 την Μπάγερν σε τουρνουά που διεξάγεται στην Κίνα κι έδειξαν ότι είναι έτοιμοι να «επιστρέψουν» ξανά στην ελίτ του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου.Η νέα ομάδα του Μοντέλα ήταν εξαιρετική σε ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα, σε αντίθεση με το συγκρότημα του Κάρλο Αντσελότι, που στο συγκεκριμένο ματς προβλημάτισε με την εμφάνισή του.Οι Ιταλοί άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Κεσί να «ανοίγει λογαριασμό» με τη νέα του ομάδα, ενώ την σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Κουτρόνε, ο οποίος «χτύπησε» δύο φορές, στο 25’ και στο 43’. Οι Βαυαροί πίεσαν στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η άμυνα των «ροσονέρι» άντεξε και στο 85΄ ο Τσαλχάνογλου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.Ντεμπούτο με την ομάδα του Μιλάνου έκανε ο Λεονάρντο Μπονούτσι, αλλά και ο γκολκίπερ, Αντόνιο Ντοναρούμα, που την περασμένη σεζόν αγωνίστηκε με την φανέλα του Αστέρα Τρίπολης.