«Πάρτι» της Αθλέτικ Μπιλμπάο με Χετάφε

Η Χετάφε προηγήθηκε στο «Σαν Μαμές» με γκολ του Κουκού μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως ήλπιζαν οι φιλοξενούμενοι... Η Αθλέτικ Μπιλμπάο ισοφάρισε γρήγορα με τον Ραούλ Γκαρθία (12') και ύστερα έκανε... πάρτι, συντρίβοντας την αντίπαλό της με 5-1, στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 20ή αγωνιστική στην Ισπανία. Για να συμβεί αυτό, πάντως, χρειάστηκε να... βάλει το χέρι του ο Σιμόν, ο οποίος απέκρουσε το πέναλτι του Μάτα στο 29΄. Στην επανάληψη οι Βάσκοι του Μαρθελίνο ήταν καταιγιστικοί και μετέτρεψαν τον αγώνα σε παράσταση για ένα ρόλο, σκοράροντας άλλα τέσσερα τέρματα με τους Άλβαρεθ (50΄), Ραούλ Γκαρθία (61΄), Μπερενγκέρ (75΄) και Ντε Μάρκος (82΄). Let's block ads! (Why?)