Πρώτη νίκη για τη Βόλφσμπουργκ

Ένα ημίχρονο, το πρώτο ημίχρονο, ήταν αρκετό για τη Βόλφσμπουργκ, προκειμένου πανηγυρίσει στη «Volkswagen Arena» την πρώτη φετινή νίκη στην Μπουντεσλίγκα, μετά από τέσσερις συνεχείς ισοπαλίες. Οι «λύκοι» επικράτησαν 2-1 της Αρμίνι Μπίλεφελντ, για την 5η αγωνιστική, με τους Βέγκχορστ (19΄) και Άρνολντ (20΄) να «καθαρίζουν» τον αγώνα από το πρώτο εικοσάλεπτο. Ο Σίπλοκ στο 80΄ σημείωσε το γκολ της τιμής για την Αρμίνια. Η δεύτερη αναμέτρηση της Κυριακής, ανάμεσα στη Βέρντερ Βρέμης και Χοφενχάιμ στη Βρέμη, ολοκληρώθηκε ισόπαλη 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 5ο λεπτό με τον Εγκεστάιν, αλλά ο Γκάιγκερ ισοφάρισε στο 22΄ και οι φιλοξενούμενοι απέφυγαν την τρίτη συνεχή ήττα στο πρωτάθλημα. Let's block ads! (Why?)