Τεράστια ανατροπή ο Παναθηναϊκός επί του Ολυμπιακού (3-2)

Αν και βρέθηκε να χάνει 0-2 στα σετ από τον πρωταθλητή Ολυμπιακό, ο Παναθηναϊκός έκανε τη μεγάλη ανατροπή στο κλειστό του Αγίου Θωμά και νίκησε με 3-2 στο μεγάλο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της β΄ φάσης του πρωταθλήματος της Volley League. Το ματς διήρκησε περισσότερο από 2,5 ώρες, με τους «πράσινους» να μην «καταθέτουν τα όπλα» και να πανηγυρίζουν μία μεγάλη νίκη. Ο αγώνας δεν είχε βαθμολογική σημασία για τους φιλοξενούμενους, που έχουν ήδη κατακτήσει το πρωτάθλημα και βρήκαν την ευκαιρία για δοκιμές ενόψει της συμμετοχής τους στο φάιναλ-4 του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς, το Σάββατο 17 Απριλίου. Αντίθετα, το «τριφύλλι» θέλει να πάρει την τρίτη θέση και ισοβαθμεί, πλέον, με τον ΠΑΟΚ, που είχε νικήσει νωρίτερα τον Φοίνικα Σύρου με «καθαρό» σκορ (3-1). Τα σετ: 23-25, 23-25, 36-34, 25-23, 15-7. Let's block ads! (Why?)