Τρομερό «come back» της Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο

Η Τότεναμ προηγήθηκε με 3-0 στο 16΄ της Γουέστ Χαμ, πίστεψε ότι όλα είχαν τελειώσει και στα τελευταία λεπτά «πλήρωσε» ακριβά την υπεροψία της με τα «σφυριά» να φτάνουν σε μία απίστευτη ισοφάριση μέσα σε 15 λεπτά (3-3)! Στο «Τότεναμ Στάντιουμ» του Λονδίνου έγινε ένα από τα πιο συναρπαστικά ματς έως τώρα στο πρωτάθλημα, μετά τις 5 πρώτες αγωνιστικές του. Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο με το ηθικό στα ύψη μετά το 6-1 στο «Ολντ Τράφορντ» επί της Γιουνάιτεντ μπήκε με... σπασμένα τα φρένα στο ματς και μόλις στο 16ο λεπτό είχε προηγηθεί με 3-0, χάρις σε δύο γκολ του Χάρι Κέιν κι ένα του Σον στο 1ο λεπτό. Από κει και πέρα «κατέβασε ταχύτητα» με αποτέλεσμα η ομάδα του Ντέιβιντ Μόιες να μειώσει στο 82΄ με τον Μπαλμπουένα, να κάνει το 3-2 στο 85΄ με το αυτογκόλ του Σάντσες και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να φτάσει στην ισοφάριση με τον Λαντσίνι. Νωρίτερα, στο 90ο λεπτό η Μπράιτον κατάφερε να «κλέψει» το βαθμό στο Λονδίνο στο ματς κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας (1-1). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Ζαχά στο 19ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 90' ΜακΑλιστερ. Τους πρώτους βαθμούς τους στο πρωτάθλημα κατέκτησαν Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Φούλαμ μετά το 1-1 στο μεταξύ τους ματς. Οι «λεπίδες» βρέθηκαν πίσω στο σκορ όταν στο 77' ο Αντεμόλα Λούκμαν άνοιξε το σκορ για τη Φούλαμ, αλλά ισοφάρισαν στο 85ο λεπτό με πέναλτι του Μπίλι Σαρπ.  Let's block ads! (Why?)