Η Χετάφε «σόκαρε» την Μπαρτσελόνα

Οι εκπλήξεις στο ξεκίνημα της 6ης αγωνιστικής της LaLiga συνεχίστηκαν το βράδυ του Σαββάτου (17/10).. Μετά την ήττα-σοκ της Ρεάλ στο «Αλφρέδο ντι Στέφανο» από την Κάντιθ (0-1), σειρά είχε η Μπαρτσελόνα να γνωρίσει την πρώτη εφετινή της απώλεια, από την Χετάφε με 1-0 στην Μαδρίτη. Οι «μπλαουγκράνα» που στάθηκαν άτυχοι στο 97΄ με το δοκάρι του Μέσι έμειναν (με ματς λιγότερο) στα... χαμηλά «πατώματα» του βαθμολογικού πίνακα, τη στιγμή που τέσσερις ομάδες μοιράζονται την κορυφή, μεταξύ αυτών και η Χετάφε. Το γκολ των Μαδριλένων σημείωσε ο Μάτα με πέναλτι στο 56'. Νωρίτερα η Κάντιθ πέτυχε μια από τις σημαντικότερες νίκες στην Ιστορία της, επικρατώντας μέσα στο «Αλφρέδο ντι Στέφανο» της πρωταθλήτριας Ρεάλ Μαδρίτης με 1-0! Το γκολ της νίκης-«βόμβα» για τους «νεοφώτιστους» στην κατηγορία πέτυχε ο Αντονι Λοσάνο στο 16ο λεπτό. Στο μεταξύ, η Γρανάδα νίκησε 1-0 τη Σεβίλη, η οποία αγωνιζόταν με δέκα παίκτες στο δεύτερο ημίχρονο, πανηγυρίζοντας την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια. Το γκολ που επέτρεψε στην Γρανάδα, εκ των αντιπάλων του ΠΑΟΚ στον 5ο όμιλο του Europa League, σημείωσε στο 82ο λεπτό ο Γιεντέρ Ερέρα από τη Βενεζουέλα. Let's block ads! (Why?)