Πράγματα και θαύματα ο Μέσι

Το VAR βραχυκύκλωσε στο «Ν¨οου Καμπ», λίγο πριν ξεκινήσει το ματς της Μπαρτσελόνα  με την Εϊμπάρ, ωστόσο, ο Μέσι δεν «βραχυκυκλώνει» ποτέ! Με ένα απίστευτο «one man show» ο κορυφαίος παίκτης του πλανήτη πέτυχε 4 γκολ στο εμφατικό 5-0 της «Μπαρτσα», οδηγώντας την ομάδα του στην κορυφή της LaLiga, έστω και προσωρινά, καθώς η Ρεάλ Μαδρίτης που παίζει απόψε (22:00) στην Βαλένθια με την Λεβάντε, έχει την ευκαιρία εφόσον νικήσει να ανέβει ξανά στο ρετιρέ.  Ο Αργεντινός σούπερ σταρ των Καταλανών, έκανε (ξανά) πράγματα και θαύματα. Σημείωσε χατ τρικ στο πρώτο ημίχρονο μέσα σε 26 λεπτά και ήταν αναμφισβήτητα ο απόλυτος πρωταγωνιστής στην ευρεία νίκη της ομάδας του. Μετά το «καρέ» των τερμάτων του Μέσι (πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα με 18 γκολ), έβαλε το... κερασάκι στην τούρτα ο Αρτούρ με υπέροχο γκολ, ένα λεπτό πριν το φινάλε. Στο σημερινό αγώνα πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με τους «μπλαουγκράνα» και το τελευταίο μεταγραφικό τους απόκτημα, Μάρτιν Μπρέιθγουεϊτ, ο οποίος αντικατέστησε στο 72' τον Γκριεζμάν. Let's block ads! (Why?)