Η Μάιντς «φρέναρε» την Άιντραχτ

Η Μάιντς επιβλήθηκε με 2-1 της Άιντραχτ Φρανκφούρτης, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 13η αγωνιστική στη Γερμανία. Η αποβολή του Κορ στο 44΄ άφησε την Άιντραχτ με 10 παίκτες κι έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να φτάσουν στην ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας μια μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι δεν έδωσαν συνέχεια στις επιτυχίες τους, ειδικά μετά το σπουδαίο «διπλό» επί της Άρσεναλ στο Europa League, παρότι προηγήθηκαν στην «Opel Arena» με γκολ του Χιντερέγκερ στο 34΄. Η κόκκινη στον Κορ (44΄), όμως, έφερε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύτονται την αριθμητική υπεροχή και να φτάνουν στη δεύτερη σερί νίκη με γκολ των Ονισίβο (50΄) και Ζάλαϊ (69΄). Let's block ads! (Why?)