Συνέχεια στο «Ακρόπολις» με Τουρκία για την Εθνική

Η «επίσημη αγαπημένη» έδειξε τα... δόντια της στην Ιταλία, στον πρώτο αγώνα του τουρνουά «Ακρόπολις Eurobank» στο ΟΑΚΑ, ωστόσο η επόμενη ημέρα την βρίσκει με αμφίβολο τον Κώστα Σλούκα για το Παγκόσμιο. Ο γκαρντ της Φενέρ αποχώρησε τραυματίας λίγο πριν ολοκληρωθεί η πρώτη περίοδος του ματς, και πλέον θα αρχίσει θεραπείες, με στόχο να προλάβει το τουρνουά της Κίνας. Από εκεί και πέρα, επόμενος αντίπαλος του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος είναι η Τουρκία (17/08, 20:30, ΕΡΤSports), η οποία ηττήθηκε από την Σερβία στο πρώτο ματς. Όσο για την ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς, θα αναμετρηθεί με την Ιταλία (18:00), έχοντας επίσης την δική της ανησυχία, καθώς ο Ντράγκαν Μιλοσάβλιεβιτς τραυματίστηκε στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης με τους Τούρκους. Το πρόγραμμα:Παρασκευή 16/08Σερβία-Τουρκία 87-72Ελλάδα-Ιταλία 83-63 Σάββατο 17/0818:00 Ιταλία-Σερβία20:30 Ελλάδα-Τουρκία Κυριακή 18/0818:00 Τουρκία-Ιταλία20:30 Ελλάδα-Σερβία Πηγή:  gazzetta.gr Let's block ads! (Why?)