Νίκη με… ζόρια για την Τότεναμ

Η Μπράιτον προβλημάτισε πολύ την Τότεναμ με την αμυντική τακτική της, όμως οι «πετεινοί» βρήκαν το γκολ της νίκης με τον Έρικσεν στο 88΄ στην εξ αναβολής αυτή αναμέτρηση και διατηρήθηκαν μόνοι στην τρίτη θέση της Premier League. Οι παίκτες του Ποκετίνο ήταν μόνιμα στην επίθεση, είχαν δοκάρι αλλά οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν το «μηδέν». Τελικά τη λύση έδωσε ο Κρίστιαν Έρικσεν, που με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Μάθιου Ράιαν δύο λεπτά πριν τα 90΄. Σε άλλη εξ αναβολής συνάντηση, Γουότφορντ και Σαουθάμπτον αναδείχθηκαν ισόπαλςες 1-1 στην  έδρα της πρώτης. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Λονγκ, ενώ οι «σφήκες» ισοφάρισαν στο τελευταίο (90΄) με τον Γκρέι. Let's block ads! (Why?)