Νικητής με καλά διαστήματα ο Παναθηναϊκός

Παίζοντας καλό μπάσκετ κατά διαστήματα, ο Παναθηναϊκός νίκησε με 79-72 την Κλουζ επί ρουμανικού εδάφους. Οι «πράσινοι» δεν είχαν σταθερή απόδοση στο φιλικό, ωστόσο, σε αρκετά χρονικά σημεία έδειξαν μερικές από τις αρετές τους σε άμυνα κι επίθεση.  Η ελληνική ομάδα με 19-11, οι Ρουμάνοι μείωσαν στο καλάθι (19-17), αλλά στο δεύτερο 10λεπτο η διαφορά ανέβηκε στο +9 (41-32 σκορ ημιχρόνου). Στην τρίτη περίοδο ο Παναθηναϊκός ήταν καταιγιστικός και έφτασε τη διαφορά μέχρι το +18 (40-58 στο 26') κι ενώ όλα έδειχναν ότι η 4η περίοδος θα είχε διαδικαστικό χαρακτήρα η Κλουζ με ένα σερί 10-2 μείωσε στο -6 (59-65). Στη συνέχεια, όμως, οι παίκτες του Πασκουάλ δεν έδωσαν δικαιώματα και ήρθε η νίκη με 79-72. Από 12 πόντους πέτυχαν οι Λάνγκφορντ, Καλάθης, ενώ στους 11 σταμάτησε ο Λάσμε.  Τα δεκάλεπτα: 17-19, 32-41, 49-63, 72-79