Έχει σφυγμό ο Πλατανιάς

Ο Πλατανιάς αναπτέρωσε τις ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία, μετά τη δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα που τον «ανέβασε» στους 9 βαθμούς.«Θύμα» των ουραγών ήταν ο Λεβαδειακός, τον οποίο οι Χανιώτες νίκησαν 1-0 στα Περιβόλια, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής, με αυτογκόλ του Φαβάρο Αμαράλ στο 80ό λεπτό. Στο πρώτο ημίχρονο οι Βοιωτοί είχαν τις σημαντικότερες ευκαιρίες. Στο 8΄ ο Γιακουμάκης βρέθηκε στην περιοχή αλλά δεξιά, σούταρε και ο Κλιάγιτς έδιωξε δύσκολα την μπάλα, ενώ στο 18΄ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι, όταν μετά από σουτ του Γιουσούφ και κόντρα η μπάλα χτύπησε στο δεξί στύλο.Στην επανάληψη, ο Πλατανιάς μπήκε πιο δυνατά και πίεσε, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στο 66΄, αλλά η κεφαλιά του Ντουαλά αστόχησε ελάχιστα. Τρία λεπτά αργότερα ο Δημούτσος, μετά από σουτ του Ντουαλά, βρέθηκε με την μπάλα στα πόδια, αλλά αστόχησε μόνος σε άδεια εστία. Τελικά οι γηπεδούχοι ανταμείφθηκαν για την υπομονή τους στο 80΄, έστω και με σύμμαχο την τύχη: η βαθιά μπαλιά του Κοροβέση προς τον Πετρόπουλο έφερε τον έμπειρο επιθετικό να σουτάρει, παρότι έχασε την ισορροπία του, η μπάλα να χτυπά στον Φαβάρο και παρά την προσπάθεια του Επασί να γίνεται το 1-0.