Παγκόσμιο Υγρού Στίβου: Για τις θέσεις 7-8 η εθνική γυναικών

Νέα ήττα, αυτή την φορά από την Ουγγαρία με 9-10, γνώρισε η εθνική ομάδα πόλο των γυναικών στο πλαίσιο του παγκοσμίου πρωταθλήματος υγρού στίβου της Βουδαπέστης.Όπως και με την Ισπανία (ηττήθηκε στα πέναλτι), έτσι και με την «οικοδέσποινα» της διοργάνωσης, η ελληνική ομάδα δεν τα κατάφερε στις... λεπτομέρειες και, πλέον, θα παίξει για τις θέσεις 7-8.Η «γαλανόλευκη» πλήρωσε το καταστροφικό τρίτο 8λεπτο, όταν δέχτηκε 5 γκολ χωρίς να πετύχει ούτε ένα. Το υπέρ της 6-3 στο πρώτο μέρος έγινε 6-8, γεγονός που δεν της επέτρεψε να φτάσει στη νίκη παρότι και στην τελευταία περίοδο το επι μέρους σκορ ήταν 3-2 υπέρ της.Πλέον, θα παλέψει για τις θέσεις 7-8 της κατάταξης με αντίπαλο την Αυστραλία του Σάκη Κεχαγιά. Τα οκτάλεπτα: 2-4, 1-2, 5-0, 2-3