Ο Μολίνς, ο Ζέκα και η κουβέντα που μπορεί να κάνει κακό στον Παναθηναϊκο

To παιχνίδι με τον Ατρόμητο ήταν μία υποχρέωση, που έπρεπε να βγει . Και να βγει με νίκη κόντρα σε μία ομάδα, όπως είναι ο Ατρόμητος, που έπαιζε 90 λεπτά στην άμυνα, ταμπούρι.Από αυτό το ματς κρατάμε το πρώτο γκολ του Μολίνς και την κεφάτη παρουσία του Εμποκού και του Χατζηγιοβάνη και το γεγονός, ότι στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα έκανε ευκαιρίες και έπρεπε να βάλει πιο γρήγορα γκολ. Αυτό, που όμως , έμεινε σε όλους μετά το ματς είναι η φάση του τραυματισμού του Ζέκα. Τράβηγμα στον δικέφαλο και δεν παίζει στην ρεβάνς του κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ, όπου κρίνεται για τον Παναθηναϊκό ένας τίτλος. Αν προκριθεί θα διεκδικήσει το κύπελλο στον τελικό, αν αποκλειστεί το χάνει.Για τον Ζέκα ήταν κακιά στιγμή. Θα μπορούσε να συμβεί σε κάποιο άλλο ματς, συνέβη σε αυτό. Με τόσο τρέξιμο, που κάνει σε κάθε ματς ο Ζέκα μπορεί να το πάθει αυτό. Και κόντρα στον Ατρόμητο έκανε σπριντ μέχρι το τέλος του αγώνα και εκεί την πάτησε.Ο Ζέκα είναι μία μεγάλη απουσία, αλλά ο Παναθηναϊκός δεν πρέπει να σταθεί στην απουσία αυτή. Αν το κάνει θα μπει απροετοίμαστος στην ρεβάνς κυπέλλου και με κίνδυνο να την πατήσει. Εγώ νομίζω, ότι ο ίδιος ο Ουζουνίδης από σήμερα κιόλας σκέφτεται την ομάδα χωρίς τον Ζέκα και θα προσπαθήσει να την «κρύψει» αυτή την απουσία στο γήπεδο, αλλά να μην γίνει και καμία κουβέντα μέχρι την Πέμπτη στα αποδυτήρια.Το ματς αυτό είναι τελικός για τον Παναθηναϊκό, που ψάχνει ένα γκολ για να προκριθεί. Αν το βάλει όλα τελειώνουν, διότι μετά είναι απίθανο να δεχθεί τέσσερα.*Ζήσαμε να ακούσουμε, ότι ο Ολυμπιακός τερμάτισε πρώτος στην βαθμολογία με 99% κόντρα διαιτησία. Λογικό . Όταν τόσα χρόνια έχεις μάθει στο 100-0 το 50-50 σου φαίνεται σφαγή…Το άρθρο του Τάσου Νικολογιάννη δημοσιεύτηκε στο gazzetta.gr